JAK POWSTAJE PROJEKT?

ETAPY POWSTAWANIA PROJEKTU

ROZPOZNANIE POTRZEB

Zależy nam, aby każdy nasz projekt wnętrza był jak najlepiej dostosowany do potrzeb i oczekiwań klienta. Właśnie dlatego nasza współpraca rozpoczyna się od wypełnienia przez Państwa naszej autorskiej ankiety, która pozwala nam określić Państwa styl życia, gust i wymagania związane z projektem. Następnie wspólnie omawiamy wyniki ankiety jeszcze dokładniej określając cele projektu.

INWENTARYZACJA

Istotnym etapem w trakcie tworzenia projektu jest dobrze przeprowadzona analiza wnętrza. Podczas inwentaryzacji spotykamy się z inwestorami na miejscu inwestycji, gdzie dokładnie zapoznajemy się z wnętrzem. W każdym z projektowanych pomieszczeń przeprowadzamy krótką merytoryczną rozmowę, podczas której dokładnie definiujemy potrzeby klientów.

PROJEKT FUNKCJONALNY

Uwzględniając potrzeby klientów, nasi projektanci opracowują propozycję układu funkcjonalnego wnętrza, a więc takie rozmieszczenie poszczególnych mebli/sprzętów, aby maksymalnie zwiększyć komfort ich codziennego użytkowania. Projekt ten proponujemy zazwyczaj w postaci 2-3 koncepcji i przedstawiany w formie widoków pomieszczeń z góry, co w przejrzysty sposób ukazuje nasze wizje. Na tym etapie projektu często też wskazujemy ewentualne zmiany budowlane - np. drobne przesunięcia/dostawienie ścian działowych, które mogą poprawić znacznie ergonomię wnętrza.

PROJEKT KONCEPCYJNY

Na podstawie wybranego i zaakceptowanego wcześniej układu funkcjonalnego przystępujemy do aranżacji pomieszczeń. Projektując kierujemy się zasadą najwyższej satysfakcji klienta, dlatego też aranżujemy wnętrze pod kątem upodobań i stylu w jakim klient czuje się najlepiej. Projekt ten przedstawiamy za pomocą fotorealistycznych wizualizacji 3d.

PROJEKT TECHNICZNY

Ostatnim etapem jest sporządzenie rysunków technicznych zaakceptowanej koncepcji. Jest to opcja przydatna wykonawcom podczas prac wykończeniowych. Wraz z dokumentacją techniczną przekazujemy również zestawienie wszystkich produktów/materiałów wykorzystanych w projekcie.